مجتمع صنعتی رفسنجان

مجتمع صنعتی رفسنجان

کارخانجات کابلسازی مجتمع صنعتی رفسنجان دارای پیشینه موفق برای تامین تقاضاهای شرکت  مخابرات ایران (TCI) و شرکت مخابرات تهران(TCT) و شرکتهای دیگر می باشد و دارای اعتبار خاصی نزد شرکتهای مخابراتی ایران می باشد.

این شرکت ابتدا فعالیت خود را با ایجاد بخش کشاورزی پسته و کارخانه تولید خوراک دام و طیور آغاز کرد و سپس با هدایت سرمایه مردمی و سود ناشی از فعالیت تولیدی، در سال 1361 اقدام به احداث کارخانه تولید نئوپان از سرشاخه های پسته با ظرفیت تولید 22000 مترمکعب و کارخانه تولید آجر سفال نمود بطوریکه در اوایل سال 1365 به بهره برداری رسیدند. در فاصله زمانی راه اندازی این دو واحد، زمینه خرید، نصب و راه اندازی کارخانه تولید موکت نیز تا سال 1364 فراهم آمد. مجتمع صنعتی رفسنجان به عنوان یکی از شرکت های پیشرو و موفق شهرستان رفسنجان پس از سرمایه گذاری در این سه کارخانه به فعالیت تولیدی و صنعتی خود در راستای ایجاد ارزش افزوده برای سرمایه گذاران و نیز گام برداشتن درجهت پیشرفت کشور عزیزمان ادامه داد.

در این دوره با ورود به پروژه های نصب و راه اندازی مراکز تلفن خودکار روستایی در روستاهای دور و نزدیک شهرستان رفسنجان اولین گام های حضور خود را در صنعت مخابرات کشور برداشت. فعالیت جهادگونه این شرکت موجب توسعه سریع مراکز مخابراتی روستایی رفسنجان شد تا اینکه در سال 1369 تصمیم ورود جدی تر به صنعت مخابرات کشور گرفته شد و کارخانه عظیم تولید کابل های مخابراتی مسی بنیان گذاشته شد. این شرکت با بهره گیری از نظر مشاوران خبره این صنعت و با بررسی های صورت گرفته اقدام به خرید تجهیزات کارخانه از یکی از بهترین برندهای صنعت تولید کابل دنیا، در اوایل دهه 90 میلادی، شرکت Nokia-Millefer فنلاند کرد و پس از مدت کوتاهی در سال 1372 کارخانه تولید انواع کابل مخابراتی مسی با ظرفیت تولید 10 هزارتن از 1 تا 2400 زوج، برای مصارف خاکی، کانالی، هوایی، خانگی و خاص به بهره برداری رسید. با توجه به محدود بودن کارخانجات تولید کابل مخابراتی و واردات این محصول از خارج کشور، ایجاد این کارخانه پیشرفت بسیار بزرگی در صنعت مخابرات کشور بوده و البته ارزش افزوده زیادی را نیز برای سهامداران به همراه داشت بطوریکه در طی این سال ها توانسته است به عناوین و مدارج ملّی زیادی مانند تعاونی برتر کشوری و استانی دست یابد.

مشخصات و ظرفیت های مجتمع صنعتی رفسنجان

تاسیس سال 1360
مساحت 300 هکتار
ظرفیت تولید و تبدیل 600 هزار کیلومتر فیبر نوری به انواع کابل، تولید 24000 کیلومتر کابل فیبر نوری
طبق اسناد اداره صنایع:
ظرفیت تولید 10 هزار تن انواع کابل مخابراتی مسی
ظرفیت تولید 9 هزار تن انواع کابل خودنگهدار صنعت برق
ظرفیت تولید 4400 تن انواع کابل شبکه صنعت IT
ظرفیت تولید نئوپان 22000 متر مکعب

محصولات مجتمع صنعتی رفسنجان

از محصولات این شرکت میتوان به موارد زیر اشاره نمود. جهت کابل هایی که در لیست نیامده با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

error: جهت رعایت اصول کپی رایت مطالب این صفحه قفل شده است.
× چطور میتونم کمکتون کنم؟