جعبه FAT یا جعبه تقسیم فیبرنوری چیست ؟

 FAT جعبه تقسیم فیبر نوریFAT مخفف عبارت ( Fiber Access Terminal) میباشد. باکس FAT ، جعبه Fat یا همان جعبه تقسیم فیبر نوری جعبه هایی از نوع ABS  هستند . FAT  جعبه تقسیم فیبرنوری  ABS باکس هایی پلاستیکی دارای محفظه ای هستند که به منظور پوشش دادن و محافظت تجهیزات الکتریکی ساخته شده اند.

FAT  جعبه تقسیم فیبر نوری یا باکس ترمینال فیبر نوری به طور کاملا گسترده ای به عنوان یک نقطه اتمام برای کابل فیبر نوری جهت اتصال با Drop Cable استفاده می شود. که در قسمت پایین به طور کلی به این مساله میپردازیم  .FAT  جعبه تقسیم فیبرنوری.  FAT  جعبه تقسیم فیبر نوری در عین حال که اسپلایسینگ، تقسیم، توزیع فیبر را می توان در این باکس انجام داد این باکس حفاظت و مدیریت شبکه FTTH را فراهم می کند. این باکس می تواند هم برای محیط Indoor و هم برای محیط Outdoor استفاده شود.

از  FAT  ها  یا  همان  جعبه  تقسیم  فیبر  نوری  در شبکه هایی  نظیر   ODN که  مخفف عبارت Optical  Distrbuting  Network یا FTTX و FTTH  استفاده میشود.

fat باکس -باکس فیبر نوری

نحوه ی عملکرد FAT  جعبه تقسیم فیبرنوری:

کابل های فیبر نوری اصلی وارد این جعبه های تقسیم فیبرنوری یا FAT ها  میشوند و به سبب توزیع FTTH یا همان توزیع فیبر نوری به منازل  را شامل میشود که همانطور که در مقاله ی FTTH به طور کامل به شرح آن  پرداختیم  اکثرا از دراپ کابل ها  را استفاده میشود  .

همان  طور که   در  بالا به   آن  اشاره   کردیم   این   باکس  های  تقسیم  کننده  به نام های (  FAT (Fiber Access Terminal یا  ( FDB (Fiber distrbute Box  یا ( OTB (Optical Terminal Box   معروف هستند .

تفاوت FAT  و OTB  و FDB در  ظرفیت های متفاوت آنها میباشد FAT  جعبه تقسیم فیبر نوری بیشترین کاربرد  آنها  در FTTH جایگاهی برای قرار گرفتن  اسپلیتر ها میباشد .

کاربرد بعدی  این   باکس ها  در  پچ  پنل هاست  که  پچ پنل  های  با  ظرفیت  های  مختلف  میتوان  در  آنها قرارداد و در بعضی از آنهاکاست نیز قرار میگیرد.  ظرفیت  باکس های FAT و FDB  و OTB  موجود در بازار از 4 پورت الی 48 پورت میباشد   .

اجزای تشکیل دهنده FAT  جعبه تقسیم فیبرنوری :

FAT یک باکس OCDF/ODF که در آن یک کاست فیبر نوری برای عملیات Fusion Splicing قرار دارد،FAT یک محل برای نصب کردن اسپلیتر فیبر نوری ویک پنل است که میتواندتا32 پورت فیبر نوری را ساپورت کند. در محل قرارگیری پورت های فیبر نوری، آداپتور فیبر نوری نصب شده و زمانی که اسپلیتر نصب می گردد، یک طرف، فیبر ورودی از سمت مخابرات قرار گرفته، و سمت دیگر، پیگتل هایی که به سمت مشترکین می روند قرار می گیرند.

باکس های FAT را همراه با یک قفل مطمئن می سازند که هر کسی توانایی دستکاری کردن شبکه فیبر نوری را نداشته باشد، ولی امنیت اصلی در شبکه های PON بصورت رمز گذاری بر روی اطلاعات ارسالی و دریافتی می باشد.

ساختار ظاهری FAT  جعبه تقسیم فیبرنوری

قسمت فوقانی : FAT  جعبه تقسیم فیبر نوری

جعبه ی تقسیم فیبر نوری براى توزيع تارهاى نورى در سيستم هاى مخابراتى طراحى و ساخته شده است. همانطورکه در قسمت بالا به آن اشاره کردیم ساختمان جعبه ی تقسیم فیبر نوری از جنس ABS ساخته شده است. این باکس شامل دو فضای روی هم در دو طبقه ی قابل  دسترس ساخته شده اند.

 قسمت تحتانی :

فضای تحتانی باکس های FAT از دو کاست فیوژن فیبر نوری ساخته شده است که هدف ازین ها مديريت، هدايت و جمع آورى لوزتیوپ ها و طولهاى اضافى پيگتيل ها میباشد. بخش بالایی جعبه تقسیم فیبر نوری FAT  جهت نصب پنل ODF وسینی هدایت پچ کوردها در نظر گرفته شده است.این بخش بالایی از از قابلیت چرخش مناسب برخوردار است تا راحت بتوان به بخش زیرین و تحتانی دسترسی داشت. اين مساله  باعث ميشود ايمنى اجراى كار جوش و نصب به مراتب افزايش يابد. ظرفيت ODF ، 24 تار فيبر نوري بوده و با هر نوع پیگتيل يعنى FC, SC, ST, LC بر حسب نياز مشترى قابل ارائه است.

در ادامه ی مطلب به معرفی برخی ازین FAT باکس ها میپردازیم . باکس دیواری fat

جعبه تقسیم فیبر نوری مدل M

FAT BOX OCDB .IP:65 مدل M

FAT BOX OCDB .IP:65 مدل M

 

مشخصات فنی FAT جعبه تقسیم فیبر نوری مدل M

مشخصات فنی FAT BOX و جعبه تقسیم فیبر نوری مدل M

جعبه تقسیم فیبر نوری مدل S

  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز به همراه IP65 مدل S با ظرفیت 24  کور

OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز مدل S

مشخصات فنی  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز  IP65 مدل S

مشخصه فنی   OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز به همراه IP65 مدل S با ظرفیت 24  کور
مشخصه فنی   OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز به همراه IP65 مدل S با ظرفیت 24  کور

جعبه تقسیم فیبر نوری مدل SS

  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز به همراه IP65 مدل SSظرفیت  12 کور

جعبه FAT یا جعبه تقسیم فیبرنوری چیست ؟
OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز به همراه IP65 مدل SS با ظرفیت 12 کور

مشخصات فنی  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز  IP65 مدل SS

مشخصات فنی  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز  IP65 مدل SS

مشخصات فنی  OCDB) FAT BOX) فیبر نوری فضای باز  IP65 مدل SSاین مقاله توسط بانک فیبر نوری نوشته و گردآوری شده است برای دریافت قیمت های به روز تمامی کابینت ها  و FAT ها و رک با مشاورین ما در بانک فیبر نوری تماس بگیرید  .

www.hfxcfiberoptic.com

جهت ارتقا سطح کیفی مطالب لطفا به مقاله فوق امتیاز دهید. جهت امتیاز دهی بر روی ستاره مورد نظر کلیک کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (امتیاز میانگین این مطلب5,00 می باشد.)
Loading...
بنر فروش تجهیزات فیبر نوری
بنر فروش تجهیزات شبکه
بنر فروش تجهیزات FTTH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: جهت رعایت اصول کپی رایت مطالب این صفحه قفل شده است.
× چطور میتونم کمکتون کنم؟