مدیریت کابل پچ پنل

در سیستم کابل کشی ساختارمند، استفاده از پچ پنل مدیریت کابل سازمان یافته بسیار ضروری است. زیرا استفاده از پچ پنل باعث تأمین امنیت فیزیکی اتصالات حساس شبکه (مانند پیوندهای فیبر نوری)، به حداقل رسیدن خرابی شبکه با ایجاد دسترسی آسان هنگام تعمیر و نگهداری، وایجاد مقیاس پذیری بالا هنگام اتصال تعداد زیادی دستگاه در شبکه می‌شود. از این رو تصمیم داریم در این مقاله به معرفی بیشتر و بررسی بهترین روش‌های کار با پچ پنل مدیریت شبکه بپردازیم.

پچ پنل مدیریت کابل فیبرنوری

پچ پنل مدیریت شبکه در دو جز درگیر است: پچ پنل‌های فیبر نوری و پچ پنل اترنت. انواع مختلف پچ پنل نیازهای مدیریت موثر کابل کشی ساختارمند با تعداد کابل بالا در کاربردهای مختلف را برآورده می‌کند. در این مرحله تصمیم داریم راه‌حل‌های مدیریتی و عملکردی جهت مدیریت کابل را ارائه کنیم.

راه حل اتصال 1G-1G با محفظه نصب رک

محفظه پایه رک، همیشه با پانل‌های آداپتور فیبر LC ، SC ، ST ، MTP / MPO بارگذاری می‌شود تا مسیری برای اتصال کابل‌ها به یکدیگر را فراهم کند. فقط با استفاده از محفظه نصب دیواری، سینی اتصال فیوژن، محفظه رک با پانل‌های فیبر نوری و کابل‌های فیبر نوری (مطابق شکل زیر) می‌توان مدیریت ۱گیگ به ۱ گیگ کابل‌ها با پچ پنل را انجام داد.

10G-10G راه حل اتصال با صفحه آداپتور فیبر

مدیریت کابل فیبرنوری با پچ پنل را می‌توان با استفاده از پانل‌های آداپتور فیبر نوری و کاست‌های فیبرنوری انجام داد. فقط با استفاده از محفظه‌های رک با کاست‌های فیبر MTP-8 ، MTP-12 یا MTP-24، پانل‌های آداپتور فیبر و کابل‌ فیبر نوری، می توانید به راحتی سیستم اتصال 10G تا 10G را در مدت زمان بسیار کمی مدیریت کنید (همانطور که در زیر نشان داده شده است). این روش برای کاربردهای کابل کشی زیرساخت، فیبرنوری برای سازمان‌ها، مرکز داده (HDA-EDA) مناسب است و بهترین عملکرد پچ پنل را امکان‌پذیر می‌سازد.

اتصال 25G-25G

مدیریت کابل پچ فیبر نوری 25G-25G به راحتی با پنل افقی، محفظه نصب رک و پنل‌های فیبر نوری قابل دستیابی است. این نوع مدیریت کابل پچ پنل برای شبکه‌های دانشگاهی و مراکز داده (ZDA) ایده آل است.

10G-40G راه حل کابل کشی با صفحه پچ پنل Breakout Base-8

در سیم کشی پایه 8، پچ پنل‌های Breakout یا توزیعی می‌توانند به طور موثر و کافی مدیریت برنامه‌های موجود، از QSFP + گرفته تا SFP + ، را تحقق بخشند تا شبکه شما را از لحاظ سازگاری عالی، مدیریت بهتر و حتی شبکه‌ای مناسب برای آینده تضمین کنند. شکل زیر دیاگرام پچ پنل مدیریت کابل فیبر نوری 10G به 40G را با یک پچ پانل breakout پایه -8 نشان می‌دهد، که می‌تواند کابل کشی ساختارمند با تعداد کابل‌های بالا را برای شبکه‌های دانشگاه به خوبی مدیریت کند.

10G / 25G / 40G / 100G / 400G راه حل اتصال

علاوه بر تمام روش‌های گفته شده، پچ پنل مدیریت کابل فیبرنوری می‌تواند با محفظه رک FHD 4U برای اتصالات 10G / 25G / 40G / 100G / 400G تحقق یابد. این گزینه معمولاً برای مدیریت کابل افقی بین MDA ، HDA و EDA اعمال می‌شود.

راه حل پچ پنل مدیریت اترنت

پچ پنل مدیریت کابل اترنت شامل پچ پنل Cat5e ، Cat6 یا Cat7 است. تمام این‌ها، روش ایده آلی برای ایجاد یک سیستم کابل کشی انعطاف پذیر، قابل اعتماد و مرتب برای کابل‌های اترنت هستند. سامان‌دهنده‌ی کابل افقی اغلب برای مرتب کردن تعداد کمی از کابل‌های پچ مربوط به سوئیچ‌های شبکه و پچ پنل‌ها استفاده می‌شود. این روش یک راه حل اقتصادی و برتر برای مدیریت کابل‌ها جهت سازماندهی پچ کابل‌ها و حفظ شعاع خمش ارائه می‌کند.

نتیجه‌گیری

مراکز داده امروز به زیرساخت کابل کشی قابل اعتماد، مقیاس پذیر و قابل مدیریت نیاز دارند. پس راه حل‌های مدیریت کابل پچ پنل، این روندها را تسهیل بخشیده و کارایی کابل کشی مرکز داده با تراکم کابل بالا را افزایش می‌دهد. ضمناً، هنگام خرید زیرساخت کابل کشی، هیچ راه‌حل واحدی وجود ندارد که تمام نیازهای مدیریت کابل را برآورده کند. امیدواریم که این مقاله تکنیک‌های جامع مدیریت کابل پچ پنل را برای استقرار موفق کابل کشی در مرکز داده شما فراهم کند.

0/5 (0 نظر)
بنر فروش تجهیزات فیبر نوری
بنر فروش تجهیزات شبکه
بنر فروش تجهیزات FTTH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: جهت رعایت اصول کپی رایت مطالب این صفحه قفل شده است.
× چطور میتونم کمکتون کنم؟

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/h82835/domains/fiberopticbank.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/h82835/domains/fiberopticbank.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/h82835/do...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/h82835/domains/fiberopticbank.com/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51