بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری

همه ما در حال حاضر می‌دانیم کابل فیبر نوری چیست و در کجاها کاربرد دارد. اما واقعا بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری چه موقعی است؟ به عبارت دیگر در چه مواردی استفاده دارد و بهتر است از آن کمک بگیریم؟ ما در این مقاله دوست داریم در این زمینه صحبت کرده و مصارف کابل فیبر نوری را مشخص کنیم. با ما همراه باشید…

بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری

با کاهش قیمت فیبر نوری در طی این سال‌ها و افزایش پهنای باند و ظرفیت مورد نیاز (بدون هیچ نشانه‌ای از کند شدن سرعت) بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات شروع به پرسیدن می‌کنند، “چگونه می‌توانم از زمان استفاده از کابل فیبر نوری مطلع شوم؟” یا بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری چه زمانیست؟
در این مقاله تکلیف را روشن کرده و حتما این موضوع را به شما می‌گوییم.

۱- ایجاد پرو‌ژه‌ جدید در زمان نوسازی

در ساختمان‌هایی که دارای سیستم‌های مسی هستند، ممکن است منطقی‌تر باشد که به سمت کابل فیبر نوری متمایل شوید. تجزیه و تحلیل هزینه و سود به شما کمک می‌کند زمان استفاده از کابل فیبر نوری را تعیین کنید. بسته به فاصله، یک نقطه وجود دارد که استفاده از فیبر، مقرون به صرفه‌تر شود. در پروژه‌های جدید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری برای شما اهمیت بیشتری داشته باشد و بخواهید از امکانات بیشتری استفاده کنید. اینجاست که مصارف کابل فیبر نوری مشخص می‌شود.

بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری

به عنوان مثال بعد از طوفان سندی، کابل‌های مسی چند دهه‌ای به دلیل وجود آب آسیب دیدند. اگر این فاجعه طبیعی اتفاق نیفتاده بود، احتمالاً منطقی نبود که شهر نیویورک زیرساخت‌های مس خود را با کابل غیبر نوری جایگزین کند. هرچند عملکرد کابل مسی به خطر افتاد و نیاز به جایگزین داشت ولی سرمایه گذاری در کابل فیبر نوری نیز منطقی بود.

همچنین ارزیابی مستاجرهای ساختمان‌ها می‌تواند در تصمیم گیری در مورد بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری به شما کمک کند. اگر آنها برای مدت طولانی از فضای جدید یا نوسازی شده استفاده می‌کنند، ممکن است سرمایه گذاری فیبر ارزش زیادی داشته باشد. در غیر این صورت، بسته به فناوری و برنامه‌هایی که بعداً وارد عمل می‌شوند و اینکه از ساختمان در سال‌های آینده چه استفاده‌هایی خواهد شد، برای ادامه کار ممکن است نیاز به بازسازی سیستم جدید مسی باشد.

۲- توجه به نوع و کاربرد ساختمان

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری، نوع مکان، فاکتور مهمی است. و باید به موارد زیر توجه شایانی شود:

  • کابل برای چه استفاده خواهد شد؟
  • اینکه آیا کابل در خارج از ساختمان و یا در بین ساختمان‌ها اجرا می‌شود؟
  • آیا این مکان از جمعیت بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند (استادیوم ورزشی یا محل برگزاری کنسرت)؟
  • آیا حالت بی‌سیم به طور مکرر استفاده می‌شود؟

همچنین باید به تعداد اتصالات نگاهی بیندازید. به دلیل سطح مقطع کوچک فیبر، تعداد کابل‌ها و اتصالات، می‌توانید تعداد سیم‌ها و کابل‌های مسی در هر بخش را بررسی کنید.

۳- بررسی تعداد کاربران و کارهایی که آنها انجام خواهند داد

در گذشته، شرکت‌های بزرگی مانند اپل، گوگل و فیسبوک به دلیل تعداد کارمندان بالا، تعداد دستگاه‌هایی که این کارمندان استفاده می‌کردند و میزان انتقال داده در شبکه‌های آنها با کمک کابل‌های مسی انجام می‌شد که این عملیات خیلی سنگین پیش می‌رفت به همین دلیل آن‌ها تصمیم گرفتنت این تغییرات را به سمت مصارف کابل فیبر نوری ببرند. امروزه اماکنی مانند هتل‌های برج مانند، پردیس‌های دانشگاهی و پردیس‌های شرکتی نیازهای مشاب‌هی دارند و بهتر است از کابل‌ فیبر نوری استفاده کنند.

مصارف کابل فیبر نوری

در همه این موارد، تعداد زیادی از کاربران درگیر هستند. هر یک از این کاربران احتمالاً حداقل دو دستگاه با خود (تلفن هوشمند و لپ تاپ، تبلت، ساعت هوشمند یا سایر دستگاه‌های متصل)  به همراه می‌آورند و مسلما همه انتظار استفاده از شبکه را داشتند.
به عنوان مثال، در پردیس‌های آموزشی، سخنرانی‌ها در زمان واقعی جریان می‌یابند و تکالیف به صورت آنلاین قابل دسترسی و ارسال هستند. در هتل‌ها، میهمانان برای پخش محتوا، بارگذاری عکس در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به برنامه‌های کاری به شبکه متصل می‌شوند. در پردیس‌های شرکتی، کارمندان از طریق چت و کنفرانس ویدیویی با کارمندان در محل و از راه دور در ارتباط هستند. آنها در تمام روز به خدمات ابری (از نرم افزارهای پردازش کلمه گرفته تا سیستم‌های CRM) دسترسی پیدا می‌کنند و پرونده‌های بزرگی را ارسال و دریافت می‌کنند.

۴- اثبات آینده و طول عمر بیشتر

وقتی نوبت به پهنای باند می‌رسد، هیچ فناوری بهتر از فیبر نوری وجود ندارد. بیشتر محدودیت‌های پهنای باند فیبر امروزی توسط کابل‌ها محدودنمی‌شود، بلکه توسط الکترونیک فیبر نوری محدود می‌شود. مهم نیست که از انواع الکترونیک فیبر نوری جدید رونمایی شده است، شما می‌توانید از آنها به راحتی استفاده کنید.

مصارف کابل فیبر نوری

اینکه ما بدانیم کابل فیبر نوری چیست و چه کاربردی دارد اولین قدم است اما برای اینکه بتوانیم از آن استفاده کنیم حتما باید بدانیم بهترین زمان استفاده از کابل فیبر نوری چه زمانی است و دقیقا کاربرد آن در چه جاهایی مشخص می‌شود. وقتی در این زمینه اطلاعات خود را قوی کنیم، مطمئنا به نتایج بهتری خواهیم رسید و می‌توانیم با دقت بالایی دست به کار شویم. ما در مقاله امروز بانک فیبر نوری سعی کردیم بهترین مصارف کابل فیبر نوری را برایتان شرح دهیم. اگر شما نیز اطلاعات بیشتری دارید، خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها با ما درمیان بگذارید.

منبع: belden

انواع کابل فیبر نوری

0/5 (0 نظر)
بنر فروش تجهیزات فیبر نوری
بنر فروش تجهیزات شبکه
بنر فروش تجهیزات FTTH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: جهت رعایت اصول کپی رایت مطالب این صفحه قفل شده است.
× چطور میتونم کمکتون کنم؟